Öğretmen, kendisini tacizle suçlayan müdür yardımcısını bıçakladı

Öğretmen, kendisini tacizle suçlayan müdür yardımcısını bıçakladı

Düzce’de bir lisede tarih öğretmenliği yapan B.B.B.’ye, okulun müdür yardımcısından ‘taciz’ uyarısı geldi. İddiaya göre B.B.B. isimli öğretmen, bir kadın öğretmene taciz içerikli mesajlar attı. Bu suçlamayla birlikte uyarı alan B.B.B., müdür başyardımcısı A.A.’yı bıçakladı.

Lisede tarih öğretmeni olan B.B.B., iddiaya göre aynı okulda görev yapan bir kadın öğretmene taciz içerikli mesajlar attı. Kadın öğretmen, durumu müdür başyardımcısı A.A.’ya bildirdi. A.A., B.B.B.’yi konuşmak için odasına çağırdı. B.B.B., odaya gelerek müdür başyardımcısıyla görüştüğü sırada, üzerinde bulunan bıçağı çıkartarak A.A.’nın bacağına sapladı. Sesleri duyarak odaya giren diğer öğretmenler, ikiliyi ayırdı. İhbar üzerine okula gelen sağlık ekibi, bacağından bıçaklanan ve darp edilen müdür başyardımcısı A.A.’yı ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. A.A. tedavi altına alınırken, polis B.B.B.’yi gözaltına aldı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, “Özel görüşme bahanesiyle müdür başyardımcısı odasına giren öğretmen birkaç dakikalık görüşme ve çay içtikten sonra herhangi bir tartışma olmadan müdür yardımcısına saldırarak darp edip bıçakla yaralamıştır. Öğretmenin saldırısı sırasında yükselen seslerle müdür başyardımcısı odasına giren okulun idareci ve öğretmenlerinin zamanında müdahalesi ile daha kötü sonuçların ortaya çıkması önlenmiştir. Bu menfur olaydan dolayı darp edilip yaralanan müdür başyardımcısı ve okulun öğretmen, idareci ve personeline geçmiş olsun diyoruz” dedi.

 

Hoşgeldiniz!

Hesaba Giriş Yap

Yeni hesap oluştur

Kayıt olmak için formu doldurun

Şifrenizi alın

Şifreyi sıfırlamak için bilgilerinizi girin